Benefice pro


Benefice pro…"Adámka"

Cyklus koncertů „Benefice pro…“ pokračuje v Milovicích

7. února 2020 od 18 hodin v atriu milovické radnice

Pomáhat bude desetiletému Adámkovi s autismem
Pomáhat hudbou, pobavit se a spojit svět zdravých s lidmi se zdravotním postižením. Cyklus
Benefice pro… s hudebním vystoupením skupiny USB band je věnovaný vždy konkrétnímu člověku a vybrané finanční prostředky pomáhají zlepšit jeho životní situaci. Tentokrát USB band zahraje v pátek 7. února 2020 od 18 hodin v atriu milovické radnice a celý výtěžek připadne desetiletému Adámkovi Lubelcovi, jehož diagnóza zní dětský autismus kombinovaný s mentálním handicapem.
Adámek se narodil spolu s dvojčetem Matějem před deseti lety. Radost ze zdravých a krásných kloučků však vydržela rodičům jen deset měsíců. Do té doby zdravé a veselé miminko Adámek začalo být apatické, přestalo reagovat na své nejbližší, na své jméno. „Adámek najednou nenavazoval oční kontakt, přestal se smát, nic ho nezajímalo,“ vzpomíná jeho maminka Miroslava Hradská.
Začal žít ve vlastním světě, do něhož dlouho nikoho nepustil. Ve dvou letech lékaři sdělili rodičům diagnózu: dětský autismus a středně těžký mentální handicap. „Život se celé naší rodině v jedné chvíli otočil o sto osmdesát stupňů,“ vypráví maminka.
Adámek špatně spal, přestal rozlišovat den a noc, přidaly se poruchy příjmu potravy. Ačkoliv se maminka snažila, Adámek nemluvil, neorientoval se časem, místem, nekomunikoval a nerozeznával ani své nejbližší. Otec dvojčat náročnou situaci nezvládl a rodinu opustil.
„Maminka začala se synem pod odborným vedením intenzivně pracovat. Během několika let se jí povedlo nastavit alternativní obrázkovou komunikaci pomocí fotografií a piktogramů. Adámka vzdělává doma. Její péče a bezpodmínečná láska posouvají Adámka kupředu. Navzdory nepříznivým diagnózám se v deseti letech začínají objevovat první náznaky rozvoje řeči,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce.
Vše je však stále běh na dlouhou, pro maminku velmi náročnou trať. Adámek se neobejde bez neustálého dozoru, špatně zvládá změny, lpí na přesných rituálech. Péče je fyzicky, psychicky i finančně hodně náročná. „Aby se mohla maminka svým dvěma dětem dále naplno věnovat, potřebuje pomoc. Pomoc asistentů v domácím prostředí, aby se mohla věnovat také Matějovi a alespoň trochu normálně žít,“ vysvětluje Hana Potměšilová, proč je další z cyklu koncertů „Benefice pro…“ věnována právě Adámkovi.
Pomoci Adámkovi a jeho mamince můžete právě vy v rámci benefičního koncertu v Milovicích. Uskuteční se už 7. února od 18 hodin v atriu milovické radnice na náměstí 30. června. Záštitu nad koncertem převzala místostarostka Ludmila Šimková.
Celým pátečním večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi například Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo.
„Idea projektu Benefice pro… vznikla spontánně. První koncert jsme měli před více než rokem a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, ale když jím můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý. Dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.
Podpořit Adámka Lubelce můžete přímo na koncertě, za vaši finanční podporu dostanete od neziskové organizace Revenium potvrzení o daru.
Finanční dary však můžete posílat už nyní na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Adámka je datum koncertu: 07022020. Všechny finanční dary věnují organizátoři Adámkovi.
Další informace najdete na:
www.beneficepro.cz
www.usbband.cz
www.revenium.cz
Stacks Image 71
Stacks Image 72_________________________________________________________________________________________________________________"Benefice pro… Petru"

14.12. v 18:00 hod - TJ Sokol, Palackého 223/8, MladáBoleslav

Pomáhat hudbou, pobavit se a spojit svět zdravých s handicapovanými. Cyklus Benefice pro... s hudebním vystoupením skupiny USB Band je věnován vždy konkrétnímu člověku a slouží jako způsob finanční pomoci pro konkrétní zlepšení jejich životních podmínek. Další charitativní akce se uskuteční v sobotu 14. prosince v Mladé Boleslavi. Celý výtěžek připadne sedmadvacetileté Petře Koudelkové, která trpí nemocí motýlích křídel.

Petra má nemoc motýlích křídel od narození. V Čechách tímto genetickým onemocněním trpí asi tři sta lidí. Projevuje se nesmírně tenkou a citlivou kůží, na které se vytvářejí puchýře. Nejde však jen o povrch těla, zasaženy jsou i vnitřní orgány, sliznice. Nemocní se potýkají i s řídnutím vlasů, mají potíže s dýcháním, srůstají jim prsty. A k tomu všemu se přidává bolest, která nikdy nekončí. „Navzdory křehké kůži se Petra snaží žít. Je vtipná, sarkastická, a to třeba i během každodenní výměny obvazu, která trvá i několik hodin. Denně musí ošetřit rány, obvázat je a obléknout se do něčeho volného. Těsné oblečení ji bolí. Miluje hudbu, dobré jídlo, jezdí na koncerty, fotí, má spoustu kamarádů. Snaží se být samostatná. Jen už moc nezvládá řídit klasické auto. S tím bychom jí chtěli pomoci,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce. Petra ztrácí schopnost v autě řadit, zkroucené ruce a srostlé prsty se jí sice naučily sloužit, právě teď se však rozhodly zlobit. „Bolí mě skoro každý dotyk i pohlazení, ale o spoustu věcí se nechci ochudit. Člověk si postupně na bolest zvykne. Přátelé mi udělali do auta takovou vychytávku, abych mohla snadněji startovat, otvírat dveře. Problém je často i otočení klíčku v zámku, natankování benzinu nebo otočení uzávěrem na láhvi s pitím. Ale v autě se cítím svobodná. Mít tak auto s automatickou převodovkou, hodně by to pomohlo,“ vysvětlila Petra. 
Sen pořídit si nové auto jí můžete splnit i vy v rámci benefičního koncertu v Mladé Boleslavi. Celým sobotním večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB Band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán i pod písněmi Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo. „Idea projektu Benefice pro… vznikla spontánně. První koncert jsme měli před rokem a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, ale když jím můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr,” prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.
Podpořit Petru Koudelkovou můžete přímo na koncertě, za vaši finanční podporu dostanete od neziskové organizace Revenium Potvrzení o daru. Finanční dary můžete posílat už nyní na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Petru je datum koncertu: 14122019. Všechny finanční dary věnují organizátoři Petře.


Další informace najdete na:

www.beneficepro.cz

www.usbband.cz
www.revenium.cz

Stacks Image 49
Stacks Image 50
Stacks Image 51
Stacks Image 52
Stacks Image 53
Stacks Image 54
Stacks Image 55_________________________________________________________________________________________________________________"Benefice pro… Terezku"

V pátek 13. 9. od 18 hodin proběhl první z dvanácti Benefičních koncertů skupiny
USBband, která měla svoji první zastávku v Jincích.

První z dvanácti benefičních koncertů skupiny USB band vynesl 33 323 korun. Tolik lidé darovali Terezce Břicháčkové na cvičení na robotickém přístroji Lokomat, který jí pomáhá simulovat samostatnou chůzi.
V sále sokolovny v Jincích bylo v pátek 13. září rušno. Přijela kapela USB band, lidé z neziskové organizace Revenium a všichni s napětím čekali, zda lidé přijdou na první ze šňůry dvanácti koncertů, které pomáhají hudbou a propojují svět zdravých se zdravotně postiženými.
A lidé podpořit dvanáctiletou Terezku Břicháčkovou přišli, zaplnili sál a užili si skvělou hudbu a atmosféru. Koncert si užila i samotná Terezka, která trpí těžkou mozkovou obrnou. Terezka se společně se svým dvojčetem narodila předčasně v šestém měsíci. Na světě byla chvilku, a už bojovala se svou první životní nástrahou – krvácením do mozku. A byť svůj boj vyhrála, je Terezka ochrnutá na levou část těla a nemůže chodit.
„Když jsme viděli, kolik lidí Terezce na cvičení přispělo, bylo to dojemné. Třeba když i malé děti přinesly obsah své pokladničky, aby Terezce pomohly. Jsme moc rádi, že máme v Jincích tolik sousedů, kterým trápení druhého není lhostejné. Děkujeme všem,“ řekla maminka Vladimíra Břicháčková.
Na účtu neziskové organizace Revenium, která je odborným garantem projektu, se pod variabilním symbolem s datem koncertu 13092019 sešlo 17 400 korun, přímo na koncertě lidé darovali 15 923 korun. „První koncert pro Terezku vynesl 33 323 korun, které budou využity na neurorehabilitační cvičení, které Terezka potřebuje, ale bohužel je neproplácí žádná zdravotní pojišťovna,“ uvedla předsedkyně představenstva zapsaného spolku Revenium Hana Potměšilová.
Robotický přístroj Lokomat je určen k nácviku chůze. Součástí přístroje jsou monitorované robotické ortézy, pohyblivý chodník a závěsný systém. „Terezce cvičení na Lokomatu pomáhají aktivovat mozková centra a simulovat samostatnou chůzi,“ vysvětlila Terezčina maminka.
Stacks Image 5
Stacks Image 7
Stacks Image 9
Stacks Image 11
Stacks Image 13_________________________________________________________________________________________________________________"Benefice pro… Ellu"

22.11. v Kamýku nad Vltavou

Benefiční koncert v Kamýku nad Vltavou má pomoci pětileté Elle s mozkovou obrnou. Díky speciálním pomůckám by se mohla postavit


Ella se narodila sice v termínu, ale díky akutnímu císařskému řezu. Lékaři ji resuscitovali a sledovali v inkubátoru. I přes vysokou péči ale nedošlo k odhalení pravých důvodů jejích problémů. Teprve kolem jejího prvního roku ji lékaři v Thomayerově nemocnici diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu s triparézou – ochrnutím dolních končetin a pravé ruky s velmi nejasnými vyhlídkami do budoucna,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce.
Celým pátečním večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely
USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou, stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi např. Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo. „Idea projektu "Benefice pro..." vznikla spontánně. První koncert jsme měli před rokem a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, když jím ale můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr," prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.
Podpořit Ellu Fekoňovou můžete přímo na koncertě, za vaši finanční podporu dostanete od neziskové organizace Revenium Potvrzení o daru. Finanční dary můžete posílat ale již nyní na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Ellu je datum koncertu: 22112019. Všechny finanční dary věnují organizátoři rodině Elly, a to zejména na nákup nákladného mechanického vozíku, vertikalizátoru a účast na neurorehabilitacích.
„Ellinka je velká bojovnice a snaží se s diagnózou poprat. Velké pokroky udělala v lezení a motorice pravé ruky. Nyní je pro nás prioritou její zařazení do kolektivu a příprava na školu. Učí se žít s asistenčním psem, jezdí do lázní, cvičí pravidelně Vojtovu metodu, navštěvuje hipoterapii, logopedii, ergoterapii a grafomotoriku. Má toho před sebou ještě hodně. Péče je samozřejmě časově náročná a nedá se bohužel skloubit s běžným zaměstnáním. Přesto se nevzdáváme,“ dodala maminka Ellinky Kateřina Fekoňová.

Další informace najdete na:

www.beneficepro.cz

www.usbband.cz
www.revenium.cz

Stacks Image 36
Stacks Image 37

Benefice pro…"Adámka"

Cyklus koncertů „Benefice pro…“ pokračuje v Milovicích

7. února 2020 od 18 hodin v atriu milovické radnice

Pomáhat bude desetiletému Adámkovi s autismem
Pomáhat hudbou, pobavit se a spojit svět zdravých s lidmi se zdravotním postižením. Cyklus
Benefice pro… s hudebním vystoupením skupiny USB band je věnovaný vždy konkrétnímu člověku a vybrané finanční prostředky pomáhají zlepšit jeho životní situaci. Tentokrát USB band zahraje v pátek 7. února 2020 od 18 hodin v atriu milovické radnice a celý výtěžek připadne desetiletému Adámkovi Lubelcovi, jehož diagnóza zní dětský autismus kombinovaný s mentálním handicapem.
Adámek se narodil spolu s dvojčetem Matějem před deseti lety. Radost ze zdravých a krásných kloučků však vydržela rodičům jen deset měsíců. Do té doby zdravé a veselé miminko Adámek začalo být apatické, přestalo reagovat na své nejbližší, na své jméno. „Adámek najednou nenavazoval oční kontakt, přestal se smát, nic ho nezajímalo,“ vzpomíná jeho maminka Miroslava Hradská.
Začal žít ve vlastním světě, do něhož dlouho nikoho nepustil. Ve dvou letech lékaři sdělili rodičům diagnózu: dětský autismus a středně těžký mentální handicap. „Život se celé naší rodině v jedné chvíli otočil o sto osmdesát stupňů,“ vypráví maminka.
Adámek špatně spal, přestal rozlišovat den a noc, přidaly se poruchy příjmu potravy. Ačkoliv se maminka snažila, Adámek nemluvil, neorientoval se časem, místem, nekomunikoval a nerozeznával ani své nejbližší. Otec dvojčat náročnou situaci nezvládl a rodinu opustil.
„Maminka začala se synem pod odborným vedením intenzivně pracovat. Během několika let se jí povedlo nastavit alternativní obrázkovou komunikaci pomocí fotografií a piktogramů. Adámka vzdělává doma. Její péče a bezpodmínečná láska posouvají Adámka kupředu. Navzdory nepříznivým diagnózám se v deseti letech začínají objevovat první náznaky rozvoje řeči,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce.
Vše je však stále běh na dlouhou, pro maminku velmi náročnou trať. Adámek se neobejde bez neustálého dozoru, špatně zvládá změny, lpí na přesných rituálech. Péče je fyzicky, psychicky i finančně hodně náročná. „Aby se mohla maminka svým dvěma dětem dále naplno věnovat, potřebuje pomoc. Pomoc asistentů v domácím prostředí, aby se mohla věnovat také Matějovi a alespoň trochu normálně žít,“ vysvětluje Hana Potměšilová, proč je další z cyklu koncertů „Benefice pro…“ věnována právě Adámkovi.
Pomoci Adámkovi a jeho mamince můžete právě vy v rámci benefičního koncertu v Milovicích. Uskuteční se už 7. února od 18 hodin v atriu milovické radnice na náměstí 30. června. Záštitu nad koncertem převzala místostarostka Ludmila Šimková.
Celým pátečním večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi například Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo.
„Idea projektu Benefice pro… vznikla spontánně. První koncert jsme měli před více než rokem a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, ale když jím můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý. Dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.
Podpořit Adámka Lubelce můžete přímo na koncertě, za vaši finanční podporu dostanete od neziskové organizace Revenium potvrzení o daru.
Finanční dary však můžete posílat už nyní na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Adámka je datum koncertu: 07022020. Všechny finanční dary věnují organizátoři Adámkovi.
Další informace najdete na:
www.beneficepro.cz
www.usbband.cz
www.revenium.cz
Stacks Image 63
Stacks Image 64_________________________________________________________________________________________________________________